1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lorico [155]
3 years ago
9

Name two planes that intersect in SW in the figure to the right

Mathematics
1 answer:
charle [14.2K]3 years ago
7 0

Plane XTS and Plane VRS

A option

You might be interested in
If the pictured triangles are congruent what reason can be given
Vaselesa [24]

Answer:

sss(personal opinion)

3 0
3 years ago
Help asap please!!!!!!​
Andrews [41]

Step-by-step explanation:

[(-3 × 2 × (-4)] ÷ [-6 × 12]

[3 × 2 × -4] ÷ [-6 × 12]

[6 × -4]/[-6 × 12]

-4/(-1 × 12]

-4/-12

⅓

Option A is wrong

Option B is wrong -9/-18 = ½ not ⅓

Option C is correct = -24/-72 = ⅓

Option D is wrong = 9/-18 = -½ not ⅓

3 0
3 years ago
Solve for r please 80=10r.
OLEGan [10]
R = 8 since 8 times 10 = 80
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store sells juice in different sizes. Determine which size is the best buy and the unit price.
Ray Of Light [21]
64 oz $14.08, because you get more for a smaller price
5 0
3 years ago
Which of the following numbers is a multiple of 6?
gizmo_the_mogwai [7]
333 because 3 goes in 6 twice so 3 3s go in 3 6s 333+333=666
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plz help me out ASAP
    13·1 answer
  • Brian wants to build a ramp that leads to a storeroom 5 meters above the ground. He wants the ramp to be 10 meters long. What sh
    6·1 answer
  • PLZ HELPPPPP
    15·1 answer
  • Norman weighed his loaded trucks of apples at a weigh station. It weighed 15 tons 100 lbs. his empty truck weighed 3 tons 200 lb
    15·2 answers
  • What is 2/3 of 17? Do you need to find the greatest denominator?
    5·1 answer
  • (98 POINTS)!!!!!! PLEASE HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!
    10·2 answers
  • QUICK NEED HELP PLEASE HELP A store sold 330 yards of fabric. It charged $11 a yard. What is the total cost of the fabric?
    11·2 answers
  • Explain why you can subtract exponents when you are dividing two powers with the same base.
    8·2 answers
  • Multiply (3+2i)(9-7i)
    14·2 answers
  • I'm really confused about this problem. Can somebody help me?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!