1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aliya0001 [1]
2 years ago
11

PLZZZZ HELPPP I NEED ANSWERS!!!​

Mathematics
1 answer:
cestrela7 [59]2 years ago
4 0

the bottom one is x2 ....

You might be interested in
the ratio of boys to girls in a chorus is 5:6. which shows an equivalent ratio. Use a proportion to solve. A 10 boys to 12 girls
iVinArrow [24]
A. 10 boys to 12 girls because both numbers in the given ratio have been multiplied by two 5*2=10 6*2=12. None of the other options can be simplified to the original given ratio of 5:6.
8 0
2 years ago
In the slope-intercept equation for a line, the co-efficient of the x-term gives the _______
nignag [31]

Answer:

slope

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
On the graph, △DEF was transformed to create △DGH.
mafiozo [28]

Answer:

it's B

Step-by-step explanation:

by analyzing it I figured it was 100% B

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the vertex of the parabola<br> 1. (-1,0)<br> 2. (0,-3)<br> 3. (1,-4)<br> 4. (3,0)
larisa [96]
The answer is (1,-4)
Remember that the vertex is the center of the parabola.
3 0
3 years ago
I need help finding the area of the fish tank?
diamong [38]

Answer:

A. 83

Step-by-step explanation:

I hope this helps :)

6 0
2 years ago
Other questions:
  • This is a standard deviation contest. Which of the following sets of four numbers has
    9·2 answers
  • If h(x) = 5x − 3 and j(x) = −2x, solve h[j(2)] and select the correct answer below. (1 point) 17 23 −17 −23
    10·1 answer
  • What is the length of a diagonal of a square with a side length of 6?
    14·2 answers
  • 11/60 simplified into a smaller fraction
    13·2 answers
  • Jweldedljwebcdbcbjcd,jdjdadnbcd.w.newb.jxjbdew
    7·1 answer
  • What is a real life situation for the product 4 • (-2)?
    13·2 answers
  • Simplify the expression <br> 9t3wt2w
    6·1 answer
  • what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​
    8·1 answer
  • Slope is equal to rise divided by one. If you know the horizontal distance (run) in the slope, how can you find the vertical dis
    14·1 answer
  • Please follow me on twitch: tiger1961
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!