1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
son4ous [18]
3 years ago
10

I need help me wit this

Mathematics
1 answer:
LenKa [72]3 years ago
4 0

Answer:

C: (1, 2.5)

Step-by-step explanation:

The point is not exactly on 2 or 3 on the y axis. So it is at 2.5. and when you read a graph you need to look at it from x to y so it should be C: (1, 2.5).

You might be interested in
What is the answer for 1.5+(-8.3)
ivanzaharov [21]
1.5+(-8.3)
=1.5-8.3
-6.8
The answer is -6.8
6 0
3 years ago
Find the exact value of x.
il63 [147K]

Answer:

here is the exact value of x=16

5 0
2 years ago
Write and solve two different division expressions that have a negative quotient. Use the fractions − 2/3 , 5/6 , and − 1/4.
11Alexandr11 [23.1K]
5/6 divided by -2/3 and 5/6 divided by -1/4
5 0
3 years ago
WHATS THE correct ANSWER MARKING BRAINLIEST
galben [10]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars
OlgaM077 [116]
To find the unit rate we will divide the amount of dollars ($13.20) by the amount of bowls (6). Then we will check our work. lets do it:-

13.20 ÷ 6 = 2.20
$2.20 per bowl

CHECK OUR WORK:-

2.20 × 6 = 13.20
we were RIGHT!!

So, the unit rate in dollars for, Melinda bought 6 bowls for $13.20  is, $2.20 per bowl.

Hope I helped ya!! xD
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is twenty-five hundreths 2,500 ?
    5·1 answer
  • Solve each proportion<br> 5/t = t/45
    13·2 answers
  • Gary owns a taco truck. He charges $3.49 for a nacho taco and $4.99 for a cool ranch taco. How much does Gary make if 15 nacho t
    12·1 answer
  • Whoever helps get Brainly and a Lot of points!
    15·1 answer
  • PLSS HELPP<br><br> Probability statistics
    5·1 answer
  • There are 7 red marbles and 9 blue marbles in a bag. What is the ratio of all marbles in the bag to blue marbles? What is the ra
    7·1 answer
  • Which is a true statement about the two rectangular prisms shown below​
    6·1 answer
  • Does the point ( 1, 6 ) satisfy the equation <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=7x%20%5E%7B2%7D%20%20-%206x%20%2B%205" id="Te
    7·1 answer
  • A train is traveling at 1,200 meters at 20 m/s. What is its time? *
    11·1 answer
  • Which is greater 5/8 or 7/16
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!