1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Igoryamba
3 years ago
14

Question 3 of 10 Select the expression that is equivalent to (x + 4)^2.​

Mathematics
1 answer:
sesenic [268]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Hhuiodkrnf

You might be interested in
An investor just purchased a rectangular 1-acre retail lot for $250 a frontage foot. If she paid $100,000 total, what was the de
Mariana [72]
The answer is 218’. A foot front is measured by property. So for this question, you need to find the frontage feet.
5 0
2 years ago
Emma has saved £1.35 in 5p coins. How many 5p coins does Emma have?
valentinak56 [21]
To make calculation easier, we first multiply
1.35 × 100 = 135

then we need to find how many groups of 5 are there in 135.
to do so, we simply take 
135 ÷ 5 = 27

therefore, the answer is <u>27.</u>
8 0
4 years ago
Can someone help me please
UNO [17]

The interior angles are 3, 4, and 6. Angle 3 is adjacent to angle 1, so is not remote.

The remote interior angles to angle 1 are

... A. angle 4

... E. angle 6

5 0
3 years ago
Two mechanics work on a car . The first mechanic worked 10 hours and the second mechanic worked for 15 hours. Together they char
GarryVolchara [31]
Its because of the hours they spent
8 0
3 years ago
Alyssa buys a carton of 12 eggs for $1.80. Which is the cost per egg?
sesenic [268]

Answer:

B is the answer

Cost of each egg= 1.80/12=$0.15

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Explain how you can simplify the expression to a number without
    5·1 answer
  • Which inverse operation would be used to verify the following equation? 102/3=34
    14·2 answers
  • Jim opened a savings account
    8·1 answer
  • 20 POINTS
    15·2 answers
  • Consider the points (3, 4) and (−3, 4). When the two points are compared, which statement is NOT TRUE? A) Both points are 3 unit
    12·1 answer
  • If (one) yard is equal to 3 (three) feet, convert 7 yards to feet​
    8·1 answer
  • I need help with this question ​
    13·1 answer
  • I need help with this answer fast enough and you could get brainliest!
    11·2 answers
  • 2•5(16/2-2•3)-2<br> Simplified
    9·1 answer
  • A triangle has sides with lengths of 8 kilometers, 11 kilometers, and 12 kilometers. Is it a
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!