1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ser-zykov [4K]
3 years ago
5

BRAINLIEST!!!! Please say yes or no for number 13 and explain why. +15 points

Mathematics
1 answer:
WINSTONCH [101]3 years ago
8 0

Answer:

yes (answer in the comments) U^U

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Point M is located at (3,7). If point M is translated 2 units to the left and 4 units down, what are the coordinates of M Q1 (-1
Natasha_Volkova [10]
The answer is simply (1,3) just subtract 2 from 3 and 4 from 7.
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
What are the values of a and b?
allochka39001 [22]
The answer is either going to be the second one or the last one I'm going to go to with the last one if it's not the last one is the second one I hope I'm right if I'm not please let me know or if I am let me know
7 0
3 years ago
What is the common difference of 3,4.5,6,7.5,9,10.5?
zmey [24]

Answer:

5 i think

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Zoe makes a total of $72.85 selling cookies and cupcakes at a bake sale. If she sells 17 cupcakes for $3.25 each, how many cooki
Kisachek [45]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

17(3.25)=55.25

72.85-55.25=17.60

17.60/1.60=11

7 0
3 years ago
Choose all the possible solution that makes the inequality statement True
Verizon [17]

Answer:

18, 19, 20

-18,-19,-20

Step-by-step explanation:

x + 15 ≤ 35

x ≤ 35 - 15

x ≤ 20

x must be 20 or less than it

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following numbers is a multiple of 6? <br><br> A. 106<br> B. 333<br> C. 424<br> D. 882
    14·1 answer
  • If Jamie has five dollars and purchases a soda for one dollar and fifteen cents, how much change does Jamie get back
    14·2 answers
  • What are two answers for 2 / 3 - 5 / 12
    12·1 answer
  • Explain how complex fractions can be used to solve problems involving ratios
    15·2 answers
  • The factorization of a trinomial is modeled with algebra tiles. Which trinomial is factored? x2 + 3x – 6 x2 + 5x – 6 x2 + 3x – 2
    14·1 answer
  • A searchlight rotates through one complete revolution every 4 seconds. How long does it take the light to rotate through 90 degr
    9·2 answers
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves? ​
    11·2 answers
  • SOMEONE PLEASE HELP ME ON QUESTIONS 17-19 I NEED ASAP
    11·1 answer
  • Need help on this question asap pleasee
    11·2 answers
  • (6e−3f−4)⋅2=<br> otay otay
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!