1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BARSIC [14]
3 years ago
9

Need help asap will give brainly

Mathematics
1 answer:
Alexandra [31]3 years ago
3 0

Answer:

Its H or J

I Would go with J tho...

<u>not all the way sure</u>

<u />

You might be interested in
I dont know this one too??
Maslowich

Answer:

bottom left

Step-by-step explanation:

line of symmetry means that both sides will look the same if a line is drawn thru

4 0
2 years ago
Check that 2b+b and 3b have the same value when b is 1,2, and 3. Do 2b+b and 3b have the same value for all values of b? Explain
Inessa [10]

Answer:

Expression 2b+b and 3b have same values for all values of b.

Step-by-step explanation:

Given the two expression 2b+b and 3b and values of b as 1, 2 and 3.

Consider first expression that is, 2b+b.

Substituting the value of b=1,

2\left(1\right)+\left(1\right)=2+1=3 ....1

Substituting the value of b=2,

2\left(2\right)+\left(2\right)=4+2=6 ....2

Substituting the value of b=3,

2\left(3\right)+\left(3\right)=6+3=9 ....3

Consider second expression that is, 3b.

Substituting the value of b=1,

3\left(1\right)=3 ....4

Substituting the value of b=2,

3\left(2\right)=6 ....5

Substituting the value of b=3,

3\left(3\right)=9 ....6

For value of b=1, equation 1 and equation 4 are same, for value of b=2, equation 2 and equation 5 are same and for value of b=3 equation 3 and equation 6 are same.

Therefore both expression are same for all values of b.

3 0
2 years ago
Marshall está recolectando leche de las granjas lecheras que se tomará y se convertirá en queso. En un mapa, la distancia de una
exis [7]
I don’t know my bad lol
4 0
1 year ago
Nachelle went to the store to buy some almonds. The price per pound of the almonds is $6.50 per pound and she has a coupon for $
jarptica [38.1K]

Step-by-step explanation:

hope this will help you mark me as brinalist friend please

6 0
2 years ago
Bobby and his brother had 3/4 of a pizza leftover after dinner. Their father came home and are 1/2 of the leftover pizza .how mu
AleksAgata [21]

Answer:

3/8 of the pizza

Step-by-step explanation:

3/4*reciprocal of 2

3/4*1/2

3/8

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • During a recent housing slump, the median price of homes decreased in the United States. If James bought his house for $360,000
    13·1 answer
  • tommy's batting average this season is 0.275. This means that he had a hit in 27.5% of his at-bats. If Tommy had 11 hits so far
    14·1 answer
  • Your monthly living expenses are $1500 on an income of $1,650 per month. Your goal is to have an emergency fund of 4 times your
    11·2 answers
  • The longest side of an obtuse triangle measure 20 cm. the two shorter sides measure x cm.and 3x sm round to the nearest tenth,wh
    12·1 answer
  • In one week 215,328 people visit the Grand Canyon how many hundreds of people visit the Grand Canyon that week
    14·1 answer
  • If a b and c satisfy the equation a^2+b^2=c^2, are 2a, 2b, and 2c also possible side lengths of a right triangle? How do you kno
    7·1 answer
  • Caroline is planting flowers in her garden. She plants her first 7 flowers in 4 minutes. After 12 minutes, she has planted 21 di
    9·1 answer
  • The polynomial
    15·1 answer
  • The cost of 5 pens is $140.50. What is the cost of 1 pen?
    15·2 answers
  • An online pet store offers the hamster house shown in the figure below.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!