Answer:
A
Explanation:
soryy just need points for answers nzkm'a
Answer:
Because he would feel bad for taking the money, when they could go around and make money themselves.
Explanation:
Answer:
Cost per person = $75
Cost for 4 persons in Janelle's family = 4 x $75 = $300
Therefore, the total cost of each train trip = $300
Explanation:
From the above working, we will discover that the cost for each person's train trip is $75. Therefore, if 4 people in the family will be making the same train trip at the same cost, the total number of people will be multiplied by the cost per person.
Alternatively, it can be obtained by adding $75 in four places. i.e:
$75+$75+$75+$75 = $300.
This gives us the total cost of the train trip.
I will only revise it, but not edit it.
It may assess that every year 26 million animals in the United States would continuously utilize similarly as a pet. Animals are being used to test scientific developments and commercial products. New medical treatments are tested on animals to verify the toxicity of new medications or the safety of a human-used product. The healthcare and the commercial industries are also turning to the animal experiments for these understandings.
Personification is going to be your answer. Don't read the rest because I am only doing this to reach the max character needed.