1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bekas [8.4K]
3 years ago
11

3 is the____ termconstant or variable ​

Mathematics
1 answer:
exis [7]3 years ago
4 0

Answer:

constant

Step-by-step explanation:

3 is the constant term

You might be interested in
Answer this question step by step​
KiRa [710]

I hope this help you

3 0
2 years ago
What should be completed first when simplifying 2(x - 3) + 6(4x + 1)?
Over [174]

Answer:

parantheses

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the area of the figure shown?
ExtremeBDS [4]

Step-by-step explanation:

3.5 \times 6 + (5 - 3.5) \times 6 \div 2 =  \\  = 21 + 9 \div 2 =  \\  = 25.5

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
???????????????????????????????????????????
shusha [124]
For question 1, just plug in -2 as <em>h.

</em>-2(-2)^2-(-2)+2
<em>
</em>You would get...

h(-2)=-4
<em>
</em>Hope this helped! <em>-4, or option 1, is correct!</em><em>
</em>
4 0
3 years ago
What is 5/4 minus 1/3?
Anna [14]

Answer:

11/12

Step-by-step explanation:

5/4 ---- 15/12

1/3------ 4/12

11/12

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The piney creek is preparing for the opening day of the summer season . The pool holds 22,410 gallons of water , and water is be
    15·1 answer
  • The polynomial X3+ 8 is equal to
    14·1 answer
  • HELP PLS!! INCLUDE EXPLAINING THANK YOU
    7·1 answer
  • (06.01)<br> Solve x + 3y = 9<br> 3x − 3y = −13
    9·1 answer
  • Which decimal is equivalent to -3 1/8<br><br> -3.12<br> -3.1205<br> -3.18<br> -3.125
    11·2 answers
  • 7. Emma says that Function A and
    5·1 answer
  • Odell Gleaves delivers Danberry Real Estate calendars to town residents after
    15·1 answer
  • Choose the graph of the inequality - 3 &gt; ..
    10·1 answer
  • What is Seventeen less than three times a number
    7·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. what is the price per dozen?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!