2/3 times x-4 = 6
thats the answer :)
Answer:
y+11=-
(x-4)
Step-by-step explanation:
since the equation is perpendicular to y=4x-2, m=-1/4 (negative reciprocal). (x_1,y_1)=(4,-11), plug all the values into the equation y- y_1 = m(x-x_1) and we get y+11=-
(x-4)
Answer:
I have no idea what this means
Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
Chrissy's score = c
Twice means multiply by 2
twice Chrissy score = 2c
the sum of 22 and twice Chrissy score: 22+2c