1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sauron [17]
3 years ago
6

If it is true that z2 - 6 = 19, then z2 + 6 = ?

Mathematics
1 answer:
qwelly [4]3 years ago
5 0
The answer is probably the opposite which in this case would be -19 ?
You might be interested in
I NEED HELPPPP ASAPPP PLEASE HELP MEEEE I WILL GIVE BRAINLY AND 20 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Morgarella [4.7K]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

this is 9n>27. THIS is truuuuuuuuuuuueeeeeee

4 0
3 years ago
Help me please<br> 3x+12=?
Ad libitum [116K]

Answer:

<h2>3x+12=0</h2><h2>3x=0-12</h2><h2>x=-12/3</h2><h2>hence x=(-4)</h2><h3>✌️✌️ HOPE IT HELPS</h3>
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Select all of the sentences that are punctuated correctly.
STatiana [176]


The dog's bowl was empty.

The singer's songs were finished.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is -3 bigger or less then -12
Gnom [1K]

Answer:

bigger

Step-by-step explanation:

-3 is bigger then -12

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many halves go into 40
horsena [70]
We divide 40 by 1/2:-

40 /  1/2  = 40 * 2/1   = 80 answer
7 0
3 years ago
Other questions:
  • 1. Chicken stock cost $6.80 per gallon.
    8·2 answers
  • Price of artwork is in a large box. Below the box are smaller boxes that contain money to artist and subtracted commission.
    13·1 answer
  • Mandy has a 10.2-ounce container of mustard. She uses 130 of the mustard to put on her hot dog each time. How many ounces of mus
    7·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?
    6·1 answer
  • Whit is the answer to this
    7·1 answer
  • Please help me with #6 on this Worksheet? (Be Serious) (It’s due tomorrow)
    5·1 answer
  • What is the measure of angle x?
    14·1 answer
  • There are 80 people in Ms. Peterson's classes. One-fourth of the students are going on a field trip. Of those students, one-half
    8·1 answer
  • Evaluate [-3c] for c = 4.2
    11·1 answer
  • Find the length of the hypotenuse
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!