1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
3 years ago
11

2203

Mathematics
1 answer:
ale4655 [162]3 years ago
5 0

Answer:

sorry im just answering this cuz need points

Step-by-step explanation:

You might be interested in
hree different stocks were ordered. The purchase prices were 8 ⅜ dollars, 12 ⅛ dollars and 15 ⅜ dollars.how much was paid for al
Murljashka [212]
When you add all of the totals together your total amount will be $35.875
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Each pound of fruit costs $4. Write an expression that shows the total cost of the fruit. Use the variable you identified in que
vovangra [49]

Answer:

$4f

Step-by-step explanation:

Let's assume f represents the number of pounds of fruit.

We need to multiply the number of pounds of fruit by the cost per pound.

This is $f * 4, or in a simpler form, $4f.

6 0
3 years ago
A shoe company needs to create a shoe box...
Naily [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

21/7=3

5*3=15 width

3*3=9 height

8 0
2 years ago
Let t be the time now .Write an expression for the time 2 hours ago.
mel-nik [20]
The best answer I believe is t - 2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
You use 66 gallons of water on 2020 plants in your garden. At that rate, how much water will it take to water 3030 plants?
kykrilka [37]
99 gallons bc for each 1,010 plants their is 33 gallons so multiplying by 3 you will get 99 gallons for 3,030 plants 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following is a composite number?<br><br> A: 47<br> B: 91<br> C: 101<br> D: 131
    15·2 answers
  • Robert rode his bike 1/4 mile on Friday and 2/6 of a mile on Saturday. How far did he bike in all?
    10·2 answers
  • In a can, there are 18.5 ounces of tomato sauce, which is equivalent to 524 grams. If Tanya uses only 10 ounces of tomato sauce
    13·2 answers
  • WILL GIVE 100 POINTS AFTER YOU ANSWER
    6·2 answers
  • Tom bought 2.1 pounds of each type of fruit shown on the sign. What was the total cost of the fruit he brought.
    14·1 answer
  • Alyssa attends football games at her school. At each football game, she buys a
    13·1 answer
  • The winter clothing drive has received donations of 5 coats,23 pairs of gloves, 19 scarves, and 3 hats so far.
    7·1 answer
  • Hector purchased a 20 ounce bottle of mustard for $2.80. What is the cost of the mustard per ounce?
    9·1 answer
  • patsy can decorate 3 1/2 cupcakes in 1/4 hour at this rate how many cupcakes can patsy decorate in 1 hour
    10·1 answer
  • Consider the following null and alternative hypotheses.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!