1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Klio2033 [76]
3 years ago
7

I) 54,2 X 94= ?

Mathematics
2 answers:
CaHeK987 [17]3 years ago
5 0

Answer:

I) 54.2 X 94 = 5094.8

J) 36.39 X 28 = 1018.92

K) 43.73 X 74.4 = 3253.512

zepelin [54]3 years ago
3 0
I think the answer is B
You might be interested in
Ms. Chu needs to buy hot dogs and buns for the school picnic. She needs at least one hot dog and bun for each of the 40 students
PtichkaEL [24]
Heksndurnfndjfndjwjfjrnwkfh
6 0
2 years ago
Retro Rides is a club for owners of vintage cars and motorcycles. Every year the club gets together for a ride. This year, 53 ve
kari74 [83]
21 cars, 32 motorcycles.
create a system of equations using x for cars and y for motorcycles.
\left \{ {{x+y=53} \atop {4x+2y=148}} \right.
multiply the top equation by 2 to prepare for elimination method
\left \{ {{2x+2y=106} \atop {4x+2y=148}} \right.
subtract terms
\left \{ {{2x+2y=106} \atop {-4x-2y=-148}} \right.  = (-2x = -42)
divide both sides by negative 2 to solve for x
x =21
plug in x  into original equation to solve for y.
21 + y = 53
subtract both sides by 21
y=32



8 0
3 years ago
Problem We can calculate EEE, the amount of euros that has the same value as DDD U.S. Dollars, using the equation E=\dfrac{17}{2
Tanzania [10]

Complete Question

We can calculate EEE, the amount of euros that has the same value as DDD U.S. Dollars, using the equation

E= 17/20 D

a) How many euros have the same value as 1 U.S. Dollar? euros

b) How many U.S. Dollars have the same value as 1 euro? dollars

Answer:

a) 0.85 euros

b) 1.18 dollars

Step-by-step explanation:

The equation is given as:

E= 17/20 D

a) How many euros have the same value as 1 U.S. Dollar? euros

E = 17/20D

D = 1 dollar

Hence:

E = 17/20 × 1

E = 0.85 euros

b) How many U.S. Dollars have the same value as 1 euro? dollars

E = 17/20D

E = 1 euro

1 = 17/20D

D = 1 ÷ 17/20

D = 1 × 20/17

D = 1.1764705882 dollars

D = 1.18 dollars

3 0
2 years ago
Look at the data in the table.
11111nata11111 [884]

Given table

______

x         y

______

2.4     9

7.2     28

7         24

8.3      35

3.1      9

7.2     30

9        32

_________

So, the coordinates on the graph (2.4, 9), (7.2, 28), (7, 24), (8.3, 35),  (3.1 , 9), ( 7.2, 30), (9, 32).

The first graph represents the line of best fit.

The definition of line of best fit " A line of best fit is a straight line that best represents the data on a scatter plot. This line may pass through some of the points, none of the points, or all of the points.".

<h3>Note: Most of the points should be as closer as possible to the drawn line. </h3>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
At the lying lemon used car company each salesperson makes $5.75 per hour and receives 6 1/2% commission on sales what would a s
emmasim [6.3K]

Answer:

Step-by-step explanation:

At the lying lemon used car company each salesperson makes $5.75 per hour and receives 6 1/2% commission on sales. Converting

6 1/2% to decimal, it becomes 6.5%

If a Salesperson worked for 8 hours, the amount that he would earn would be

8 × 5.75 = $46

If the salesperson sold a car for $9290, his commission would be

6.5/100 × 9290 = 0.065 × 9290 = $603.85

Total amount that the sales person would earn is

46+ 603.85 = $649.85

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How can i do 3×3×11 6 grade
    12·2 answers
  • What is 35,681,000,000 expressed in scientific notation
    15·2 answers
  • If it takes 5 minutes for 5 machines to make 5 objects, then how long would it take for 100 machines to make 100 objects?
    15·1 answer
  • If my grandma is baked 30 cookies how many cookies does she backed
    8·2 answers
  • Please help ASAP pLEASE
    5·1 answer
  • 4.2 + 3.5 + 0.5 + 4.0​
    14·2 answers
  • Answer this rn please! if you don’t know the answer, then I’ll report you
    6·2 answers
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • Plssssssssssssssss help me
    10·1 answer
  • Jasmine believe the lengths 7 in 12 in and 20 inch will form a triangle is Jasmine correct use mathematics or words to explain y
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!