1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adelina 88 [10]
3 years ago
11

I’m confused please solve it.

Mathematics
1 answer:
Allushta [10]3 years ago
3 0

Answer:

b = 65

Step-by-step explanation:

b is the y- intercept

if you start to graph 6x from the two points that are already given then it'll find the y-intercept which is b

here's the graph

You might be interested in
R=-6 and t=3. what is 12-t | 3r-2 |
SVEN [57.7K]
12 - t|3r - 2|

r = -6; t = 3

subtitute:

12 - 3 · |3 · (-6) - 2| = 12 - 3 · |-18 - 2| = 12 - 3 · |-20| = 12 - 3 · 20 = 12 - 60 = -48
7 0
3 years ago
What is the domain of the function f(x)= 1/3x+2
frutty [35]
If it is 1/(3x+2), 3x+2≠0 =>x≠-2/3, the domain is all real number except -2/3
if it is 1/(3x)+2, 3x≠0, x≠0, the domain is all real number except 0

It is hard to tell from your equation what the demonstrator is.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the area of the triangle below (in square units)?<br> 10 mm<br> 90mm
bixtya [17]

Answer:

450

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Q4.
xenn [34]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
a new computer costs $450. What is the final price of the computer if it is in sale for 30% off and you must pay the 7% sales ta
zzz [600]

Answer:

$337.05

Step-by-step explanation:

450 x (1- 0.3)= $315

$315 x (1+0.07)= $337.05

4 0
4 years ago
Other questions:
  • A muffin recipe, which yields 12 muffins, calls for 2/3 cup of milk for every 1 3/4 cups of flour. The same recipe calls for 3/4
    13·1 answer
  • ANSWER PLZ QUICK AND FAST WHAT THE ANSWER QUICK AND FAST WHAT THE ANSWER QUICK
    11·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    12·1 answer
  • Pearl sent a box of 36 apples and oranges to her sister if 5-9 of the shipment were apples how many apples did she send?
    7·1 answer
  • Dividing decimal 0.572 ÷ 2.6
    11·2 answers
  • Monica's family is thinking about going on a vacation. They are debating about whether
    14·1 answer
  • A-32=47 what the equation for a
    8·2 answers
  • Use Pythagorean theorem to find right triangle side lengths 8 and 10
    10·1 answer
  • Please help i’m just trying to pass
    9·1 answer
  • Can’t figure this problem out need help
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!