1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aivan3 [116]
3 years ago
12

Please help me on this

Mathematics
1 answer:
seropon [69]3 years ago
4 0

Answer:

the answers are A D and E

You might be interested in
how would a table help you find the number of minutes it took joe to cut the sheet metal into 5 pieces
Alinara [238K]
He'll make 7 cuts. If you can't see that that is the answer, draw a diagram. 

<span>7 * 5 = ?</span>
6 0
3 years ago
A 10 2/3 inch long pipe is cut into 8 equal length pieces.how long is each piece?
quester [9]
The answer is 1.33333333
Rounded off to 1.34
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Of all the Sunny Club members in a particular city, 25% prefer swimming on weekends and 75% prefer swimming on weekdays. It is f
baherus [9]
The answer should be d) 40
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of this prism ?
Cloud [144]

Answer:160 B.

Step-by-step explanation: first you seperate the two rectangles. then find volume of both by multipling lenngh times with times height then add both of your volumes.

8 0
3 years ago
At lunch, Marc bought 2 quesadillas and 2 tacos for $10.16, and Jason paid $11.84 for 5 tacos and 1 quesadilla. What was the cos
mash [69]

Answer:

At lunch, Marc bought 2 quesadillas and 2 tacos for $10.16, and Jason paid $11.84 for 5 tacos and 1 quesadilla. What was the cost of each taco and quesadilla?

I want to know only this question because I am not also so so I tell me

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Population lottery numbers: 56, 42, 19, 8, 24, 13 find the total number of samples of size 4 that can be drawn from this populat
    15·1 answer
  • Write an expression, using an exponent, that is equivalent to 9\times 9\times 9\times 9\times 9\times 9\times 99×9×9×9×9×9×9
    6·2 answers
  • Help !! Is the work shown in the simplification below correct? Explain.
    11·2 answers
  • Write 2.95 as the quotient of two integers
    5·1 answer
  • A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price?<br> per pastry
    5·1 answer
  • Can someone help me with this :/
    6·1 answer
  • Susan bought 12 ounces of candy. How many pounds did she buy?<br> Show the proportions needed
    12·1 answer
  • If each order contained less than 100 bulbs, what is the largest number of bulbs each could have contained
    13·1 answer
  • 4 terms of this sequence
    13·2 answers
  • Your grade.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!