Answer:
2 min.
Step-by-step explanation:
1h is 60 min so divide 60 by 30 and you get 2
Y= $0.59(x)
y= $0.59(12)
y=?
y is the total
x is the amount of pen
so you multiply the cost of each pen with the amount of pens
$0.59 times 12
This statement is True I made sure
You would have to divide $16.76 by 4 to find out how much 1 gallon costs and after that multiply the amount a gallon costs by 7 to get your answer
The answer is C
This is because the Go Back space is twice as big as the Return To Start space