Answer:
2/3
Step-by-step explanation:
1. add all the beads up together:
20+10+30= 60
2. add the blue and yellow beads up:
10+30= 40
3. put 40 over 60
40/60 which equals 2/3
4. the final answer:
2/3
Answer:
$0.26
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the cost by the amount you have.
$2.86/11 = $0.26
The unit price is $0.26.
Answer:
B and C
Step-by-step explanation:
Jane found multiples of 8 instead of factors and should've gotten 1, 2, 4, and 8 as her answer.
Hope this helps :)
Answer: 
Step-by-step explanation:
Given
Azmyne decided to study a total of 
She spent
on Friday and
on Saturday
Hours spent on Friday

Hours spent on Saturday

She must study for
