1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hjlf
2 years ago
10

Can someone help me :(

Mathematics
1 answer:
k0ka [10]2 years ago
4 0

Answer:

x = 20

Step-by-step explanation:

19 < x < 25

x had to be higher than 19 but lower than 25

18 cant be the answer because it is less than 19

27 cant be the answer because it is higher than 25

that leaves 20, which is the right answer

19 < 20 < 25

You might be interested in
Can someone please help !!!!!!!!!!!!!!!!
Yuliya22 [10]

Answer:

u=10

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A helicopter takes off from the ground 800 feet from the base of a building. It flies in a straight line directly to the top of
Xelga [282]
The helicopter took off from the angle of 11°.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jo.
AleksAgata [21]
Oh okie so sorry sorry about the delay in
3 0
2 years ago
Which expressions are equivalent to
Drupady [299]

Answer:

\color{Blue}\huge\boxed{Answer}

D. 16 + 3y +(-3.52)

4 0
3 years ago
9. A pyramid has a square base with an area
Vlad [161]
  • Answer:

<em>48 ft</em>

  • Step-by-step explanation:

<em>A  = 144ft² = l²</em>

<em>144 = l²</em>

<em>l = √144</em>

<em>l = 12 ft</em>

<em>P = 4l</em>

<em>= 4×12ft</em>

<em>= 48 ft</em>

4 0
3 years ago
Other questions:
  • At 3 pm the level of the water in the pool was 10 feet at 6pm the level of water was 2 feet
    9·1 answer
  • Almonds sell for $4.50 per pound, and granola sells for $6.75 per pound. Terri bought some almonds and some granola. The total w
    11·2 answers
  • Factor each completely.<br> b^2 + 8b + 15
    6·1 answer
  • I need help with one 1+16=14+2 is this true or false
    5·2 answers
  • MARKING AS BRAINLIST<br> tell me what place I should put the starting number for each question!
    9·1 answer
  • 4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? 
    5·2 answers
  • The chart below shows the cost of the three different-sized boxes of chicken nuggets that are available at The Chicken Shack.
    9·2 answers
  • Help pls!! this is a presentation I’m doing in class and I NEED this completed rn, ASAP!!! . What I need is just the answers for
    6·1 answer
  • In ΔJKL, the measure of ∠L=90°, the measure of ∠J=25°, and KL = 26 feet. Find the length of LJ to the nearest tenth of a foot.
    14·1 answer
  • 1. Solve the following inequality -2(x - 4) &gt; -10.<br><br><br> I need this with Work shown pls
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!