Answer:
5.7
Step-by-step explanation:
3x+4 = 21
3x = 17
x = 5.666667 = 5.7
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
Formulas:
A= (b1+b2) /2 X h
A= (22.2+8.52) x 9.86
A=30.72x9.86
A= 302.90
Answer:
girl im over here trying to find the same answer
Step-by-step explanation: