Equilateral because all sides are equal
Answer:
$0.29
Step-by-step explanation:
Multiply the unit weight ($0.24/ounce) by the weight (1.2 oz.):
$0.24 1.2 oz
.24 * 1.2 = $0.288
So, the rounded answer will be $0.29
Answer:
No, he is not correct
Step-by-step explanation:
To find the unit rate you need to .60 by 4. you will get 2.4, which is the
unit rate. he rides his bike 2.4 mph.
From the given functions, it can be seen that the graph of g(x) represents a shift of 6 units to the left of the graph of f(x).
Given a function, f(x), a shift of k units to the left of f(x) is given by g(x + k).
Therefore, if g(x) = f(x + k), then k = 6.