It will take her 51.4 minutes.
Explanation:
You would do 12/7 and then multiply that answer by 30.
I believe there are 32000 ounces in a ton.
Answer:
this is the venn diagram I guess..
Step-by-step explanation:
find answer from this.. and check if it is correct
Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
33%
Step-by-step explanation:
9 - 6 = 3
3 / 9 = 0.33
0.33 x 100 = 33%
Amount of what you have divided by the total amount of something, times by 100 gives you the percentage