A 6-pack of felt-tip pens costs $2.16. What is the unit price?
2 answers:
Answer: $0.36
Step-by-step explanation:
Because you divide $2.16 & 6 to get it.
Step-by-step explanation:
$3.68 for 16 pens
$3.68 per 16 pens
($3.68) / (16 pens)
$0.23 / (1 pen)
$0.23 / pen
$0.23 per pen
You might be interested in
Answer:
3,-7
Step-by-step explanation:
For APEX it’s C
(0.15/365 • 30) ($320)
Good luck my dudes!!
Answer:
its C
Step-by-step explanation:
3.1(3) mm
- Step-by-step explanation:
V = l x d x h
188 mm³ = 5mm x d x 12mm
188mm² = d×60mm²
d = 188mm³/60mm²
= 3.1(3) mm
Its 500
because anything that is getting multiplied by one is the same number.