Answer:
n
Step-by-step explanation:
the answer is -60, which is not an option
Si tu prend un chien de 12k je crois que ta réponse va donner 15000
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
The amount of flour Mrs.Stewart needs for 5 cups of shortening
cups.
Step-by-step explanation:
Mrs.Stewart pie dough needs
cups of shortening for
cups of flour.
Now we assume that the shortening needed for
cups of flour is
cups.
Accordingly we can arrange the ratios.
So for one cup of shortening how many cups of flour is needed we have to use the unitary method:

Plugging the value of
as it is number of cups of shortening Mrs.Stewart have used.
And multiplying both sides with
.
Number of cups of flour needed when
cups of shortenings are used
.
So, 
The amount of floor Mrs.Stewart needed for
cups of shortening
cups of floor.
Answer:
A.
Step-by-step explanation:
The a^3 would cancel out, currently leaving just b^5 on the top and ab on the bottom. The b would also cancel out, finally leaving just b^4/a. Therefore A is the answer equivalent to the original expression.