1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kotykmax [81]
2 years ago
14

Choose the correct classifacation of 4x^4-4x^3+10x^6​

Mathematics
1 answer:
Anit [1.1K]2 years ago
5 0

Answer:what’s classification

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the value of k that makes f(x) continuous at x = -1
lozanna [386]

Answer:

e

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine wether the graphs of the given equations are parallel, perpindicular, or neither.
guapka [62]
I wrote answers in picture and I use Desmos app to solve this equations

7 0
2 years ago
The water under a draw bridge was 15 feet deep at midnight. As the tide went out, the
Vsevolod [243]

Answer:

80 minutes or 1 h 20 minutes

Step-by-step explanation:

15-13=2

2/0.025=80

So we can conclude that it takes 80 minutes till it reaches 13 feet.

7 0
3 years ago
3x(x − 2) + 2 x=6<br> i really need help
neonofarm [45]
This equation if finding x would be 88
8 0
2 years ago
SOLVEEEE NOWWWWW HURRRYYYYYY
Sati [7]
I believe it’s a negative slope
7 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help getting started please
    12·2 answers
  • Brad has groups of 10 pennies. Brad counts 40, but he has 6 more stacks to count. How many pennies does he have? Explain your an
    5·1 answer
  • PLEASE HELP 13 MIN LEFT HELLPPPPP!!!!!!! I’ll mark brainliest
    6·1 answer
  • A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    15·1 answer
  • Please I want help I want a correct answer
    7·1 answer
  • The triangle shown above is possible.<br> O A. True<br> B. False
    5·2 answers
  • I need help please plz plz plz
    5·2 answers
  • A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $21 plus an additional $0.11 for each minute of calls. Plan B costs $29 p
    14·1 answer
  • If 60 people were surveyed, how many of them would chose an SUV as their preferred vehicle?
    5·1 answer
  • Please help me asap.​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!