1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Licemer1 [7]
3 years ago
9

(3.6x10^-5)/(1.8x10^2)

Mathematics
2 answers:
Vika [28.1K]3 years ago
8 0

Answer:

2x10^-7

Step-by-step explanation:

Thankyou

vovikov84 [41]3 years ago
3 0

Answer:

The answer is 20000

Hope it helps..

You might be interested in
The graph below shows the number of napkins arranged on different numbers of tables in a room: A graph is shown. The values on t
DiKsa [7]
The point (1,14) shows that if there is one table in the room, then it will be set with 14 napkins. The other points show that if there are more tables in the room, the same ratio holds ... there will be 14 napkins on EACH table.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Shannon rolls two number cubes, each numbered one through six. She observes the numbers facing up on each number cube and finds
Natali5045456 [20]

<u>starting with 2 cubes that have 6 numbers total for each one, so 2 cubes will have 12 numbers total, and the probability of number 5 is 2/12 (because each cube has a number 5, so two cubes will have 2, and fraction for it will be 2/12).</u>

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A dog uses 30 lbs of dog food per day. How many pounds are used in a year?
Ludmilka [50]
To solve this we would do 30×365

We would do this because each day the dog 30lbs

So we have the equation y=30x
Where y= total amount of dog food
And x= number of days

In a year there are 365 days typically, so we do 30×365

30×365=10,950

In one year 10,950 lbs of dog food are used
6 0
3 years ago
Bill is a used car salesman. He sells a used automobile for $15,799. If he receives a 4%
Scrat [10]

Answer: 4 cents or .4

Step-by-step explanation:

Whenever in a problem like this where there is a fee, tax, and or bonus you move the decimal in front of the number and round to the nearest penny but if there is only one number in front of the decimal you don’t gotta do anything with it unless its .5 or higher but .4 and below you keep the same.

7 0
3 years ago
I dont understand<br> help please!!!
shutvik [7]
Answer: I

Why?
(A-p)/p= I
6 0
2 years ago
Other questions:
  • X=y+10 and x=2y+3 <br> solve by substitution <br> needing x and y
    13·2 answers
  • What is the answer to the problem, -7^2?
    9·2 answers
  • Solve for x. −4≤16−4x <br><br><br><br><br><br> x≤5 <br><br> x≤−5 <br><br> x≥−5<br><br> x≥5
    15·2 answers
  • How to solve (8.76 x 109)(6.52 x 10-3)/13.27 x 105?
    12·1 answer
  • determine which choice is a better buy show work 12 oz bag of noodles for $2.39 or 16 oz bag of noodles for $3.25
    13·1 answer
  • HELP!!!!!
    12·2 answers
  • Which of the following are graphs of functions?​
    12·1 answer
  • A butcher has 3 1 3 pounds of ground beef that will be priced at $1.35 per pound. He divides the meat into 8 equal packages. To
    12·1 answer
  • 110,568÷220−568÷220<br><br> Calculate efficiently in your head.
    7·2 answers
  • Select the correct answer. which exponential equation is equivalent to this logarithmic equation?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!