1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Montano1993 [528]
3 years ago
6

Given the function

Mathematics
1 answer:
Temka [501]3 years ago
5 0

This is the answers and their coordinates

You might be interested in
Identify the diameter using the following radius: 16 ft.
Firlakuza [10]
B this answer is 4 it’s correct
7 0
4 years ago
Tobin rows 2 miles per hour faster than her opponent. If it takes Tobin 30 minutes to finish a race, and it takes her opponent 4
Sunny_sXe [5.5K]
If we represent Tobin's speed as x, we can write her opponent's speed as 
x-2 (since Tobin is 2 more than them). In addition, since it's in miles per hour, and 45 minutes is 3/4 of an hour, we can say that 3/4ths of her speed in miles per hour is how long the race is, so (3/4)(x-2)=distance of race. In addition, since it only took Tobin 30 minutes, and 30 minutes is half an hour, x/2 (half of her miles per hour) is the length of the race, so (3/4)(x-2)=(1/2)x. Expanding it, we get 3x/4-6/4=x/2. Subtracting x/2 (or 2x/4) from both sides, we get x/4-6/4=0 and by adding 6/4 to both sides we get x/4=6/4. Multiplying 4 to both sides, we get that x=6=Tobin's speed in miles per hour
6 0
4 years ago
Help me again pls :D sorry for the bother
matrenka [14]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

2x2.5x3= 15

2x2.5x4.5=22.5

2.5x3x4=30

2.5x2x4=20

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the median of the data set given below? 26, 39, 18, 21, 24, 48, 21, 35
sergiy2304 [10]
To find the Median, place the numbers you are given in value order and find the middle number. <span>If there are two middle numbers, you average them.
</span><span>18,  21,  21, 24,  26, 35, 39, 48

The two middle number are 24 and 26
Average 24 + 26/2 = 25
The median is 25
</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
3. You have $20 to spend at the snack bar. All of the
Ket [755]
A) $17.50
B) $11.25
C) $5
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Square root 2 • square of root 200
    8·1 answer
  • on a town map, each unit of the coordinate plane represents 1 mile. Three branches of a bank are located at A(-3,1), B(2,3), and
    11·1 answer
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • Please help me out :)
    12·1 answer
  • A cake recipe requires 3 1/4 cups of flour for 13 servings and 4 1/2 cups of flour for 18 servings. How much flour is required t
    9·1 answer
  • 48=56+8b solve for b
    9·2 answers
  • Kristin bought 3 oranges for $1.80.<br><br> What was the price per orange?
    13·2 answers
  • Suppose g(m) varies inversely with m and g(m)=3.5 when m=10. What is the value of m when g(m)=10?
    6·1 answer
  • (2 3/8 + 1 3/4) + 5 7/8<br> What is the answer
    13·2 answers
  • Tell whether the expression 3x^4 -5x +7 is a polynomial. If it is polynomial , find the degrees and determine whether it is a mo
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!