First subtract the installation price:
6855-85= 6,770
Then divide 6,770 by 24(12 months in 1 yr.):
6770/24= $282.08
Your monthly fee is $282.08
Attention:THIS IS PART B <em>ONLY!</em>
First,find the unit rate.
35/2 and <em>x</em>/1
35 divided by 2 = 17.5 so the unit rate for J.K. is 17.5 pages per hour.
now,R.L.
45/3 and <em>x</em>/1
45 divided by 3 = 15 so the unit rate for R.L. is 15 pages per hour
now we need to divide 355 by 17.5 and divide it by 15.Whichever quotient is smaller,finishes the book first
355 divided by 17.5 = about 20 hrs----J.K.
355 divided by 15 = about 24 hrs-----R.L.
So,who read faster?
The answer would be a because of the time he is at the gym just add and subtract but the answer is a
That it has the highest y-intercept of all of the three linear functions.
(and that the question could be worded better, but don't put that in your answer)
In fraction is 3/4 and 3/4
Decimal is .75 and .75