1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
miss Akunina [59]
3 years ago
14

What is the largest multiple of 36 that can be written with each digit 0-9 exactly once?

Mathematics
2 answers:
antoniya [11.8K]3 years ago
7 0

Answer:

Not sure

Step-by-step explanation:

Sorry

julsineya [31]3 years ago
4 0
Um isn’t the answer 6?
You might be interested in
What is (56)(91)x -17
AVprozaik [17]
Omg love the drawings
You really good
8 0
3 years ago
Which of the following made Soviet leader Mikhail Gorbachev MOST eager to end the Cold War arms race?
Ivanshal [37]
D. The economy of the Soviet Union was falling behind that of other major industrialized nations.
4 0
3 years ago
What is the unit rate $1.29 for 15oz to nearest tenth
Nina [5.8K]

Answer:

The unit price of an item is the cost for each unit.

The unit price may be calculated for several reasons.

It will allow an easy comparison of the cost of the same quantity of items that come in different sizes.

For example, Company A sells peaches in a can. Their can holds 16 oz of peaches at a price of $1.60. Company B also sells peaches in a can, but their can holds 10 oz of peaches at a price of $1.10. At first glance, Company B looks like they might have cheaper peaches because of the lower overall price, but when you calculate the unit price, you get a more accurate way to compare.

For Company A, $1.60 ÷ 16oz = $0.10 per ounce.

For Company B, $1.10 ÷ 10oz = $0.11 per ounce.

The peaches are measured with ounces as the unit, so now that we have unit prices, we can definitely tell that Company A is the better deal, if you like peaches!

Unit price can also be helpful to find the cost of a single item when many items are purchased together. This may be required if the items are going to be divided up and resold. It could also be useful if several people will pay together with each person paying their fair share of the cost based on how many items they receive.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Write the equation of the line passing through the point (2,-1) with a slope of -3
Alexxandr [17]
Y= 2x-3 i think, but i may be wrong
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A cereal box has the dimensions of 0.19 m ´ 0.28 m ´ 0.070 m. if there are 3.28 feet per meter, then what is the volume of the b
katrin2010 [14]
0.13 cubic feet. You take all of the three numbers (0.19m,0.28m, and 0.070m) and multiply them.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • In a harris? poll, adults were asked if they are in favor of abolishing the penny. among the? responses, 1225 answered? "no," 49
    13·1 answer
  • I need help with this problem! Please show work so i can get credit for my work
    5·1 answer
  • Can someone please help me with this
    6·1 answer
  • A fish dives into a depth of -3/4 mile below the surface of the water. A turtle's depth is 1/3 as deep as the fish's depth. What
    9·1 answer
  • Craig took a bus from a to point b. If the bus charges $5 plus 25cents per miles, Craig paid $17.50,how far did he travel?​
    10·1 answer
  • If ab is 2x+3 bc is 3x+5 and ac is 38 what is the value of x
    5·1 answer
  • Can some one help me please
    12·1 answer
  • If x - 3 Is a factor P(x) = x ^ 3 - 7x ^ 2 + 15x - 9, which of the following represents the complete factorization for P(x) ?
    11·1 answer
  • What's 5sqrtx -4 = 20
    10·1 answer
  • Please help fast!!
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!