1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tekilochka [14]
3 years ago
8

"The straight line of depreciation for a luxury car is modeled by the following equation:

Mathematics
1 answer:
vovangra [49]3 years ago
6 0
C) &81,600 I think so I’m not sure
You might be interested in
What is 125.1 ÷ 6 and if you do how do you do it?
Mariana [72]

ans = 20.85

hope it helps...!!!

8 0
2 years ago
Kelsey uses the similarity statement ARST - ARUV to describe the triangles below.
SpyIntel [72]
8.0 is the best answer
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression<br><br> 5(2w+3)+6w
maria [59]
You have distribute the 5 into the 2 which is 10w +15 +30w.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
On a scale drawing, a bicycle is 6 4/5 inches tall. The scale factor is 1/6. Find the height of the bicycle
Fantom [35]

The height will be six times what is on the drawing.

6 4/5 x 6 = 36 24/5 = 40 4/5 inches tall.

3 0
3 years ago
Which of the following is the equation of a line perpendicular to the line
satela [25.4K]
I think it’s b because idk
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • HELPPPO i need that solved
    8·1 answer
  • How do you solve -32=-4b
    15·2 answers
  • Is 324 in equal greater or less than 27 ft
    12·2 answers
  • What two digit number multiplied by itself has the product 2025 explain how you found your answer
    5·1 answer
  • When an electronics company produces 1000 chips, it makes a profit of $10 per unit. When it produces 5000 chips, the company mak
    12·1 answer
  • A bag of marbles contains 40 red marbles, 54 blue marbles, and 29 yellow marbles. Which of the following represents the ratio of
    5·1 answer
  • Jonas wants to serve serve 48 people one cup of tea each. How many gallons of tea must he prepare?
    9·1 answer
  • Work out the lengths of sides a and b.
    12·1 answer
  • Formúla General <br>a) 4x²=9x-2=0 <br><br>b) X²+8x-84=0<br>​
    13·1 answer
  • Stella buys a one-pint bottle of juice for $2.72. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? \text{1 gallon
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!