You need to set up a linear graph. One side with gallons and the other with dollars. Point 1 will be at (1500, 2.10). Point 2 (1300, 2.95). Draw a straight line through these points in your graph and your graph will then give you the answers to your other questions.
Answer:
$12/25 pencils= $0.48 per pencil
Answer:
lollololololololol
Step-by-step explanation:
mark me brainliest :)))
Answer:
40
Step-by-step explanation:
The range is the difference between the largest value and the smallest value in the data set.
minimum value = 21 and maximum value = 61
range = 61 - 21 = 40