1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksklad [387]
2 years ago
7

I just need someone to fill in all the answers

Mathematics
1 answer:
Masteriza [31]2 years ago
3 0

Answer:

1. 2

2. 25

3. 1/3

I'm in 8th grade so not 100% sure about these

I'm gonna try the rest

But this is what I got so far!

You might be interested in
14 bands volunteered but 7 played. How many lineups?
ankoles [38]

Answer:

3432

Step-by-step explanation:

Total bands = 14

Bands played = 7

The possible lineups can be calculated using Combination.

So, the possible lineups are 14C7

=> \frac{14!}{7!(14-7)!}

=> 3432

8 0
3 years ago
Which statement is true regarding the functions on the
prisoha [69]

Answer:

f(2) = g(2)

General Formulas and Concepts:

<u>Alg I</u>

  • Reading a Cartesian Plane
  • Identifying Coordinates
  • Solutions of systems of equations

Step-by-step explanation:

We see from the graph that f(x) and g(x) intersect at x = 2. Therefore, the point at x = 2 would be equivalent in both graphs/be a solution to both equations.

Therefore, f(2) must equal g(2), as they intersect each other at that point and have the same value of 0.

3 0
2 years ago
Find the measure of CP
dmitriy555 [2]

Given:

A figure ABCP.

To find:

The measure of CP.

Solution:

In triangles ABP and CBP,

\angle PAB\cong \angle PCB            (Given right angles)

\angle ABP\cong \angle CBP            (Given)

BP=BP            (Common side)

Now,

\Delta ABP\cong \Delta CBP        (By AAS property of congruence)

We know that the corresponding parts of congruent triangles are congruent.

AP=CP

8=CP

Therefore, the measure of CP is 8 units.

6 0
2 years ago
What is the answer to (8+10) x1/2 =
Katen [24]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

18 x 1/2

18/2

9

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are the answers to these questions?
RoseWind [281]
Answer:
1. 1/4
2. 5/6
3. 87/40
4. 2/11
5. 49/54
6. 3/8
7. 9/2
8. 5
9. 31/9
10. 25/12
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Nectarines cost $2.99 per pound. Shayla buys a single nectarine for $0.75. How much does the nectarine weigh to the nearest hund
    15·1 answer
  • Need some help. Its hard.
    6·1 answer
  • What is the unit rate of this question
    7·2 answers
  • How many integers n satisfy the inequality 3n² - 4≤44?
    14·1 answer
  • Add.
    14·2 answers
  • Kendra buy a magazine for $3 and four paperback books for $5 each. The expression 3 + 4 x 5 represents the total cost in dollars
    6·1 answer
  • 1
    8·1 answer
  • PLS HELP!!
    14·2 answers
  • Who ever makes polnareff there profile pic is my new friend DONT JUST ANSWER SOMETHING DUM LIKE I DONT KNOW WHO THAT IS OR OK OR
    15·1 answer
  • Solve for x triangles
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!