1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IgorLugansk [536]
3 years ago
15

Please help!!! I will mark brainliest

Mathematics
2 answers:
blondinia [14]3 years ago
6 0

Answer:

option 2...........…..

anastassius [24]3 years ago
5 0

Answer:

option 2 i think

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Fraction 4 over 5 n = Fraction 2 over 3 .n = ___?
xxTIMURxx [149]
The answer is b. Hope this was helpful
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jacob is going on a road trip across the country . He covers 10 miles in 15 minutes . He spends 10 minutes buying gas and some s
iren [92.7K]

Answer: 3.33miles

Step-by-step explanation:

given data:

distance covered in first 15 minutes = 10 miles

time spent buying gas and some snacks = 10mins.

= 10/15 * (15 –10 )

= 3.33miles

jacob has traveled 3.3miles between 10 and 15 minutes.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brice brought two 2-liter bottles of sport drink to serve at basketball practice. How many 100-milliliter servings of sport drin
leonid [27]

Answer:

20 servings of 100-milliliter sports drink

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Multiply and find the total<br><br> Algebra
fomenos

Answer:

n - 1

Step-by-step explanation:

(n-1)(n-5) / 2(n+3) ×2(n+3) / (n-5)

Kindly check attached picture for simplification

6 0
2 years ago
CDs cost $2.04 more than DVDs at All Bets are Off Electronics.
Alex17521 [72]
$147.68 is the awnser too this one
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Name the shapes that make up the Texas state flag. Are any of the shapes regular polygons? Explain.
    9·2 answers
  • Ryan has an eight-year loan for $6,000. He is being charged an interest rate of 5 percent, compounded annually. Calculate the to
    11·1 answer
  • Help me answer these, please<br>(-6)×(-2)= <br>4×(-8)=<br>7×(-5)=​
    8·2 answers
  • Kelly bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price
    11·1 answer
  • Dividing decimals 7 Dividing by 1.4
    5·1 answer
  • The number of terms of an Ap is even and the sum of odd terms is 24 the sum of even terms is 30 and the last term exceeds the fi
    6·1 answer
  • Help me guys pls pls pls i need a 70 or higher
    11·1 answer
  • The measure of a vertex angle of an isosceles triangle is 58 degrees. What is a measure each base angle?
    15·1 answer
  • Please answer question need help on quiz
    13·1 answer
  • What fraction is 5 minutes of 1 hour?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!