1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
drek231 [11]
3 years ago
7

Which side is adjacent to

Mathematics
1 answer:
Akimi4 [234]3 years ago
4 0

Answer:

Answer is on the pic

Step-by-step explanation:

I hope it's helpful!

You might be interested in
I dont get this question​ please help meeee
earnstyle [38]
The answer for this is 60
6 0
3 years ago
PLEASE HELP, ASAP. I WILL MARK YOU BRAINLIEST‼️
Alex787 [66]
Im sorry but i really cant see any of the words or number and ik this
4 0
3 years ago
The machinist's goal was to increase his production by at least 10% each day. Assume he achieved his goal. If he was able to mac
koban [17]

Answer:

25+10%= 27.5 Hope this helps.

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
Which pair shows equivalent expressions?
choli [55]

Answer: A

3(x+2) = 3x+6

Multiply 3 with x and 2.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of 8x2 -x+4 and x-5 is
Leokris [45]
The answer is 9bahahaha
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Express each ratio as a unit rate.round to the bearest tenth,if necessary. 2 note books for $0.60
    6·2 answers
  • SA is the perpendicular bisector of TR. m∠TSR=120 Which other statement is true?
    10·2 answers
  • Can anyone teach me how to solve this?
    12·1 answer
  • Use the method in the Example to find the square roots of 1 + √3i
    10·1 answer
  • What is the quotient of (x^3+3x^2-4x-12) / (x^2+5x+6)?
    9·1 answer
  • What is the measure of ∠x?
    6·2 answers
  • 7. Order the following integers from least to greatest: 0,5,18,100,22
    12·1 answer
  • If 3=7k and 7= m/2 then mk=
    10·1 answer
  • Write two equivalent expressions to represent the sum of the angles of this triangle.
    13·2 answers
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!