1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Verdich [7]
2 years ago
14

Which statement is true​

Mathematics
2 answers:
Ne4ueva [31]2 years ago
5 0
The answer is d the data is skewed to the left
valina [46]2 years ago
4 0

Answer: The answer is D. the data distribution is skewed to the right.

Step-by-step explanation:

Since in the picture it is shown that everything is more to the left but the tail is on the right side so it would be skewed right.

You might be interested in
Below are two parallel lines with a third line intersecting them
Salsk061 [2.6K]

Answer:

Z is 66. If you want an explanation, I could give it to you, FYI.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please answer ASAP! Photo below!
Maru [420]
B


-2 1/4 = -9/4
(-9/4)/(-2/3)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Number 20 ASAP ASAP THANK YOU
stira [4]

Answer:

I think its A, Because if you look at the problome A makes sense

6 0
3 years ago
choose the equation below that represents the line passing through the point (−2, −3) with a slope of −6. y 3 = −6(x 2) y 2 = 6(
pishuonlain [190]
Line passing through point (-2, -3) with a slope of -6 is (y - (-3)) = -6(x - (-2)) => y + 3 = -6(x + 2)
7 0
2 years ago
Nakita bought items at a grocery store.  She bought 2 boxes of crackers for $3.50 each.  She used a coupon for $0.80 off the p
olga nikolaevna [1]

Answer: $12.65

Step-by-step explanation: sikeeeeeeeeeeee

4 0
2 years ago
Other questions:
  • If ƒ(n) = 3n 2 - 7, then ƒ(-2) equals _____.
    10·1 answer
  • Find the solution of this system of equations. Seperate the x and y values with a comma.
    5·2 answers
  • Can you please help me?
    14·1 answer
  • Can y'all help me with reducing fractions
    6·2 answers
  • A mouse has made holes in opposite corners of a rectangular kitchen. Starting from its hole
    7·1 answer
  • The bridges family drove 264 miles in 4 hours
    14·2 answers
  • How many grams are there in 3.4 x 1024 atoms of helium (He)?
    10·1 answer
  • C.<br> The sum of two consecutive integers is -135. Find the numbers.
    5·1 answer
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • What’s the answer to this
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!