Find how much each earns
pres =6 and 3/4 times mec pay=17.25 times 6.75=116.4375, about $116.44
janitor is 3/4 or 0.75 of janitor=17.25 times 0.75=12.9375, about $12.94
add them
$17.25+$116.4275+$12.9375=146.615
round
$146.62
Answer:
Answer
5.0/5
23
Let's find the unit rate stemming from $18 for 4 games:
$18
------------- = $4.50/game
4 games
Let's do the same for $27 for 6 games:
$27
------- = $4.50/game (same as before)
6 g
Thus, the const. of prop. is $4.50/game, and the cost function is
C(x) = ($4.50/game)x, where x is the # of games played.
True.
You're allowed to move stuff around. Dogs of the AMS.

We wrote it in the form dy/dx = g(x) f(y) so this is separable.
Answer:
(-5,-7)
Step-by-step explanation:
X = 2.93583423 + πn, 4.9181474 + πn