1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AlekseyPX
2 years ago
12

D FEEDBACK

Mathematics
1 answer:
In-s [12.5K]2 years ago
8 0
Find a combination calculator, but in 14 and 4, choose combinations (not permutations) and you will see the number
You might be interested in
The recipe for gelatin uses 2 cups of water with 4 packages of the gelatin mix. ? How many cups of water will be used with 12 pa
olga_2 [115]

Answer:

6 cups

hope this helps! :D

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
if doris paid $5.28 for 4.4 pounds of swiss cheese what was the the price of 1 pound of swiss cheese?
victus00 [196]

5.28/ 4.4 = 1.2 per pound

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
a car travels along a straight road to the east for 150 meters in 4 seconds and west for 50 meters in one second​
makvit [3.9K]

a car travels along a straight road to the east for 150 meters in 4 seconds and west for 50 meters in one second

4 0
2 years ago
Andre drew a plan of the courtyard at a scale of 1 to 60 on his drawing one side of the courtyard is 2.75 inches what is the act
Furkat [3]

Answer:

165 inches

Step-by-step explanation:

The scale is 1 to 60, so real measurements are 60 times bigger than drawing measurements.

2.75 inches * 60 = 165 inches

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A contractor estimates $2,400 to build a deck to a customer’s specifications, How much would it cost to build five similar decks
Bumek [7]
5*2400=$12,000 is the total costs for 5 decks costing $2,400 each.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Jared has one pizza that has 12 slices. he wants to share his pizza with his two brothers. how many slices will each boy have if
    12·2 answers
  • DISJUNCTIONS
    13·2 answers
  • Is it possible to draw a unique triangle with angles measures of 35 degrees 65 degrees and 100 degrees?(explain)
    9·1 answer
  • Which of the following is equivalent to the expression below for x≠6?
    13·1 answer
  • What number is 1 thousandths less than 874.54?
    7·1 answer
  • ASAP
    8·1 answer
  • Pete is choosing his clothes for the day. His bottoms will be either cargo shorts(C) or jeans (J). His top will be T shirt (T),
    11·1 answer
  • Find the value of x. (picture)
    11·1 answer
  • 5.975 x 1024 plsss solve it​
    14·1 answer
  • There were 30 pupils in the computer room. 80% of the pupils were girls. How many girls were there in the computer room?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!