1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GrogVix [38]
3 years ago
13

75(1+0.2/12)^10*12 what is the answer

Mathematics
2 answers:
Alchen [17]3 years ago
8 0

Answer:

545.119

Step-by-step explanation:

75 * (1 + .2/12)^10 * 12

75 * (1.016667)^10*12

Now things get a little tricky. What does 10*12 mean? I'm taking it to mean 120

75 * (1.016667)^120

75 * 7.268

545.119

adoni [48]3 years ago
5 0

Answer:

1061.76487909 is the answer, and sorry i'm 4 days late with the answer.

Have a great day/night, and stay safe!

You might be interested in
(24 oz is $3.49, 48 oz is $6.49) Figure out the unit rate for each jar of pasta sauce.
Svet_ta [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

3.48/24= 14.54 cents/ oz

6.49/48= 13.52 cents/oz

5 0
2 years ago
Help on math homework plz help​
FrozenT [24]

Answer:

$1.40

Step-by-step explanation:

Subtract. 4.95-3.55 is 1.40

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the quotient?<br><br> 3806/22
iogann1982 [59]

Answer:

173

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Find the distance between the points (–8,10) and (4,10).
Semenov [28]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

√(x2 - x1)² + (y2 - y1)²

√[4 - (-8)]² + (10 - 10)²

√(12)² + (0)²

√144 + 0

√144

=12

8 0
3 years ago
Roll two dice and find the sum of the dots. How many different sums can you get?
alexandr402 [8]
Ill Say Probably 49 Different Type Of Sums.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • A bank loans you $5000 for school to be repaid with 4% interest how much do you owe after 2 years? 4 years? and 7 years?
    10·1 answer
  • how to cheat on a test when your teacher lets you look up the answers on the computer and you can not use your phone
    15·1 answer
  • Pam runs 2 miles during each track practice. How many track practices would it take for
    15·2 answers
  • Draw and LABEL a picture to show how knowing 7+7 help you find 7+8
    15·1 answer
  • Which of the following is the best approximation for the product of 42.081 x 99.91?
    6·1 answer
  • Use the graph and the table to determine the equation of the line.
    13·1 answer
  • Round 5370238 to the nearest 100,000
    13·1 answer
  • How do you find vertical, horizontal and oblique asymptotes for f(x) = (5x-15 )/ (2x 14)?
    12·1 answer
  • WILL MARK AS BRAINLIEST IF CORRECT
    13·1 answer
  • Help me please!! Write a system of equations to describe the situation below, solve using substitution, and fill in the blanks.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!