1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolezko [41]
3 years ago
15

A function is shown in the table below. What equation represents this function?

Mathematics
1 answer:
Sunny_sXe [5.5K]3 years ago
3 0

Answer:

y=-30+6+6 I hope it helps

have a good night

You might be interested in
If you can get 4 bottles of fruit juice for 10 dollars how much would 1 bottle cost
olga_2 [115]
Each bottle would cost $2.50 :)
5 0
3 years ago
What is the postulate?
ICE Princess25 [194]
Suggest or assume the existence, fact, or truth of something as a basis for reasoning, discussion, or belief.
4 0
3 years ago
Round to the nearest thousandth 0.416
Liula [17]
Here is the value of each decimal digit value

.4⇒ tenths place

.01⇒hundredths place

.006,thousandths place

So .416 is .416 rounded since there is nothing to round to

In other words, its already rounded to the nearest thousandths 
Its kinda a trick question to make sure you know your place values
3 0
3 years ago
A triangle with three 60° angles is always a/an _______________ triangle.
ki77a [65]
It’s called an equilateral triangle because all sides are even. A triangle equals 180 degrees. So, 60 degrees x 3 sides = 180 degrees
7 0
3 years ago
What is 4 1/6 divided by 10 in simplest form
Scilla [17]
10/7,8 ...................
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • a brand new savings accounts gets opened with zero down and accumlates no interest but recieves a deposit of $825 per month.find
    6·1 answer
  • an anchor line for a tower needs to be replaced. the tower is 96ft tall. the anchor line is 105ft long. how far from the tower c
    11·1 answer
  • An observer measures the angle from the ground
    12·1 answer
  • A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
    14·1 answer
  • Simplify 4x+3y please
    13·1 answer
  • Question Help
    7·1 answer
  • I want to hurt myself...and im stressed what do i do?
    13·2 answers
  • Jacob divided 9/10 of a gallon of plant fertilizer evenly among 9 smaller bottles. How many gallons did he put in each bottle?
    9·1 answer
  • Find the value of 7C7
    10·1 answer
  • An exam consists of 50 multiple choice questions. Based on how much you studied, for
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!