1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oliga [24]
3 years ago
10

+

Mathematics
1 answer:
viva [34]3 years ago
4 0
1-4 I think because the larger arrow is at -4 and smaller is at 1
You might be interested in
Using the drawing, what's the vertex of angle 4
pshichka [43]
Using the four points around the drawing, we can see that angle four is connected to the vertex A. 

The answer I believe is:
D. Vertex A.

Hope I could help! Have a good one.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following can be represented by the equation y = 2x?
KatRina [158]

Answer:

B) Graph B only.

Step-by-step explanation:

Table A is not correct, because:

In Y = 2X, replacing each row:
3 =/= 2 x 2
6 =/= 2 x 4
9 =/= 2 * 6

Table B is correct, because:
When Y is 2, X is 1 which is equal to 2x1.
When Y is 4, X is 2 which is equal to 2x2.

3 0
2 years ago
-1 1/5 + 3/4 I’m bad with fractions and don’t know how to do these it’s due tomorrow
Dovator [93]

-1 1/5 + 3/4 = -0.45

1/5 is 0.2 in decimal form, and 3/4 is 0.75:

-1.2 + 0.75 = -0.45

Hope this helps!

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Izzy had an 82 and an 88 on his first two tests and believed that he did well enough on his final exam to keep his B average.​ H
Anastaziya [24]

Answer:

73

Step-by-step explanation:

to find the mean you need to add up all grades and divide if by the number of terms you added

(82 + 88 + x) ÷ 3 = 69 (since we don't know the third grade let's call it x)

170 + x = 69 × 3

x = 37

if the digits transposed the the actual grade would be 73

5 0
3 years ago
Juan bought 12 pounds of dog food for $15.72. What is the price per pound of the dog food?​
Greeley [361]
I believe it is $1.31
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone help me pls
    8·2 answers
  • Adam ran 5/12 of a mile from the gym to Emily's house and 1/12 of a mile from Emily's house to her own house. How many miles did
    9·2 answers
  • A necklace costs £900. Work out the price after a 2% price increase.
    9·2 answers
  • Please help me ,38 points for 2-7 this is 7th grade 1 step equation word problems
    9·2 answers
  • Use any pair of points to calculate the slope of the line.
    8·2 answers
  • Find 7.1 times the diffrence between 60 and 14
    6·1 answer
  • Find the slope of the lines joining each of the following pair of points.<br> (4,-1) and (4,3)
    14·1 answer
  • Factor out the greatest common factor. If the greatest common factor is 1, just retype the polynomial. 3s^3+9s
    12·1 answer
  • Pls help me
    15·1 answer
  • Based on the information in the diagram, can you prove that the figure is a parallelogram explain
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!