Answer:
$ 1.50 x 25= 37.50
Step-by-step explanation:
Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.
Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.
Answer:
Whats the question to this problem? Do you want to know if it's correct?
i can help! Just show your work? 1/2 times whatever X is + X+1 over whatever X is = 1/2 i can get the answer if you need it unless what i said helped! :) Your welcome!
Step-by-step explanation:
Have a great week! Hope i helped! Plz dont delete answer i promise i will help and it will be correct!
Do each prism seperately
(8x10x5)+(4x4x5)
(400)+(80)
480in^3
Answer:
m= 1/10
Step-by-step explanation:
1. Move the terms so that will be 3m - 2m=-1/2 + 3/5
2. Subtract the m values so that will be 3m - 2m= 1 or m
3. Calculate the sum.
4. So the answer will be m= 1/10. M because we subtracted 2 from 3 which make us 1 so we say it m and 1/10 by doing 1/2 + 3/5.