1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Phantasy [73]
3 years ago
14

I need help with graphs ​

Mathematics
1 answer:
Klio2033 [76]3 years ago
8 0

Answer:

I can try to help :}

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A grocer bought 25 bags of flour from a wholesaler. He marked up the
qwelly [4]

Answer:

$ 1.50 x 25= 37.50

Step-by-step explanation:

Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.

Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.

8 0
3 years ago
Show work , I’ll vote you brainliest if it is correct . Thank you
kozerog [31]

Answer:

Whats the question to this problem? Do you want to know if it's correct?

i can help! Just show your work? 1/2 times whatever X is + X+1 over whatever X is = 1/2 i can get the answer if you need it unless what i said helped! :) Your welcome!

Step-by-step explanation:

Have a great week! Hope i helped! Plz dont delete answer i promise i will help and it will be correct!

6 0
3 years ago
What is the volume of this?
tatyana61 [14]
Do each prism seperately 
(8x10x5)+(4x4x5)
(400)+(80)
480in^3
6 0
3 years ago
Help me plz and thank you
Kay [80]
The second one - 6/21
3 0
3 years ago
Solve each equation 3m-3/5=2m-1/2
Kazeer [188]

Answer:

m= 1/10

Step-by-step explanation:

1. Move the terms so that will be 3m - 2m=-1/2 + 3/5

2. Subtract the m values so that will be 3m - 2m= 1 or m

3. Calculate the sum.

4. So the answer will be m= 1/10. M because we subtracted 2 from 3 which make us 1 so we say it m and 1/10 by doing 1/2 + 3/5.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 6. Food Express is running a special promotion in which customers can win a free gallon of milk with their food purchase if ther
    9·2 answers
  • The aquarium is 24 inches long and 10 inches wide.The volume of the aquarium is 2,880 cubic inches. How many inches tall is the
    14·2 answers
  • What is 38÷3???i need help
    6·2 answers
  • Does the function satisfy the hypotheses of the Mean Value Theorem on the given interval? f(x) = 3x2 − 4x + 1, [0, 2] Yes, it do
    9·1 answer
  • How would I write 5cis90 in rectangular form (the 90 is in degrees)
    5·1 answer
  • X<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=x-%209%20%3D%200" id="TexFormula1" title="x- 9 = 0" alt="x- 9 = 0" align="absmiddle" clas
    11·1 answer
  • I need help please. I need the the discount and selling price. Thank you
    11·1 answer
  • The diameter of a circle is 6 in. What is the circle's circumference?
    7·2 answers
  • A cement mixture costs $33 a ton. It is composed of Grade A cement at $36 a ton and Grade B cement at
    10·1 answer
  • Violet has taken three test with rhe score of 60,65 and 70. To get an 70 average, what must her grade be on the fourth test? Wri
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!