1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8_murik_8 [283]
2 years ago
6

Help me please!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
alina1380 [7]2 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

3x(-2x - 3)

-6x^2 - 9x

answer is C

You might be interested in
Find the area of the triangle
olchik [2.2K]

Answer:

4.5

Step-by-step explanation:

1/2 times base times height

( Area of a triangle )

1/2(3)(3)

=4.5

6 0
2 years ago
What% is 32 divided by 300
cupoosta [38]

Answer:

The answer is 0.106666667

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you guys tell me which ones are independent varibles or dependent varibles
Mrrafil [7]

the x s are the independent variable so any direct change to them is changing the independent.  like the second one has -5 on the x

8 0
3 years ago
If m<9=97 and m<12=114, find each measure.
seropon [69]

Answer:

a. 97

b. 83

c.66

d. 114

e.83

f. 97

g. 114

h.66

i. 83

j. 66

k.83

l.97

m. 114

n. 66

6 0
3 years ago
Herbert has sold 99, 37, 86, and 73 copeirs in the last 4 months, respectivly. How many copiers will he need to sell this month
jolli1 [7]

Answer:

Therefore 80 ceperies will he need to sell this month.

Step-by-step explanation:

Average: Average is the ratio of sum of all numbers to the total number present in the data.

Given that Herbert has sold 99, 37, 86 and 73 copeirs in the last 4 months.

Let he need to sell x copeirs in this month.

According to the problem,

\frac{99+37+86+73+x}{5}=75

⇒ 99+37+86+73+x= 75×5

⇒295 + x= 375

⇒x = 375 - 295

⇒ x= 80

Therefore 80 ceperies will he need to sell this month.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 7x-2=61 how to solve
    8·2 answers
  • Need help with this question
    12·2 answers
  • What is the original price if the sale price is $75 and the discount is 20%
    8·2 answers
  • What is 643 = 4 x 160 + n
    13·1 answer
  • Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250 what is the cost per bag A($.25 B($.50 C($.75 D($1.00
    15·1 answer
  • I need help please someone help me
    15·1 answer
  • Can anybody please help me please
    5·2 answers
  • Help plz jjjanjnasjjasd
    10·1 answer
  • Which two letters help you tell the place names on the right of the decimal
    6·2 answers
  • Pls help <br> must find AC
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!