Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Number of registrations a website received during July = 2500
Number of registrations a website received during August = 2245
Number by which the registrations decreased :


Thus, the registrations decreased by 255.
Let x be the perrcentage of decrease.
Which means :







▪︎Thus, the percentage of decrease in the number of registered members = 10.2%
6/25.2
Multiply both sides by 5 so 25.2 is a whole number:
30/126
and then simplify by dividing by 6:
5/21 which is equal to 0.2381.
Hope this helps :)
1 and 1/2 hours each night
1+1+1+1+1= 5
1/2+1/2+1/2+1/2+1/2= 2.5
5+2.5= 7.5
7.5 hours or & and a half
hope this helps
~L
3(2x+2)+x+5=-10
6x+6+x+5=-10
7x+11=-10
7x=-21
x=-3