Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
Answer:
use demos
Step-by-step explanation:
Problem
evaluate the function
f(-x) = f(x)
plug in the points (2,1) then solve
Solution
For this case we can conclude that:
f(2) =1
So then we satisfy that:
f(-2) =1
Heya friend !!
During water cycle , Water in liquid state absorbs tremendous amounts of incoming solar energy causing it to evaporate and it is released back in the atmosphere while the formation of clouds during Condensation .
Hence , We got our answer as D.
Hope it helps you :)
Answer:
The order of operations requires that all multiplication and division be performed first, going from left to right in the expression.
Step-by-step explanation: