1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adell [148]
2 years ago
7

Twelve cupcakes cost $14.25. What is the price per cupcake? Round to the nearest cent.

Mathematics
2 answers:
Hatshy [7]2 years ago
5 0
$1.19 is the answer 14.25 divided by 12= 1.18
DiKsa [7]2 years ago
3 0

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

14.25/12=1.19

You might be interested in
Which ratio can<br> form a proportion<br> with 2/3?
Gennadij [26K]

Answer:

6/9

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP I AM BEGGING YOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I WILL GIVE BRAINLIEST AND EXTRA POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karo-lina-s [1.5K]

Answer:

-0.2k - 2.1

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
(please help, im taking an exam rn) Solve for T.
spin [16.1K]

Answer:

(6b+4)/r=t

Step-by-step explanation:

b=(rt-4)/6

multiply by 6

6b=rt-4

add 4

6b+4=rt

divide by r

(6b+4)/r=t

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A. g(x)=3x^2<br> b. g(x)=(1/9x)^2<br> c. g(x)-1/3x^2<br> d. g(x)(1/3x)2
zaharov [31]

Answer:

the awnser would be a(g(x)=3x2

6 0
3 years ago
If someone could get both it would be greatly appreciated
Irina-Kira [14]
The answer to your question is 8.6
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which expression is equivalent to ^5√32x^5y^10z^15
    14·2 answers
  • 136% of________= 325
    9·1 answer
  • The cost of performance tickets and beverages for a family of four can be modeled using the equation 4x + 12 = 48, where x
    7·2 answers
  • Find the value of (–3⁄8) × (+8⁄15).
    5·1 answer
  • The slope of this line is____.
    10·2 answers
  • Find the area of a regular hexagon with an apothem 8.7 centimeters long and a side 10 centimeters long. Round your answer to the
    5·2 answers
  • 4. To be linear means to have a constant (the same)
    13·1 answer
  • Shares of AT&amp;T stock were purchased for $8,250. What is the cost of ten shares?
    14·1 answer
  • Hihi guys what's popping comment on the top right below my question
    12·2 answers
  • Can someone answer this please
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!