Answer:

Step-by-step explanation:
15 Gallon of Gas costs $37.50
To determine the Unit Price, we divide the Total Cost by the number of gallons of gas bought.
Unit Price

Answer:
1
Step-by-step explanation:
2x + 1 = -3x + 6
add 3x
5x + 1 = 6
subtract 1
5x=5
Divide by 5
x=1
If this is correct, please mark brainliest!
There are some area calculators on google if you need but I will try work it out..... if I don’t know I won’t send another answer