1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stiv31 [10]
2 years ago
13

Solve for a PLS HURRY

Mathematics
2 answers:
Svet_ta [14]2 years ago
4 0

Answer: D

Step-by-step explanation:

This would be my answer, I think im right but I'd wait on someone else just to be sure.

ladessa [460]2 years ago
3 0

Answer:

I guess it is d

Step-by-step explanation:

make it braintliest please

You might be interested in
Distance Formula Which statement is true about quadrilateral QRST? Side QR has a length of 5 units. Side RS has a length of unit
valentina_108 [34]

Answer:

Side TQ has a length of /17 units

Step-by-step explanation:

9 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help - Will give BRAINLIEST!!
Ivan

Answer:

For the first one:

A' (-8,6)

B' (-9,10)

C' (-3,9)

D' (-2,5)

Step-by-step explanation:

6 0
1 year ago
Work out an estimate for the value of <br> 48.7 × 61.2/11.3
avanturin [10]

Answer:

263.755

Step-by-step explanation:

48.7 \times 61.2 \div 11.3 \\  2,980.44 \div 11.3 \\  = 263.755752

hope this helps

brainliest appreciated

good luck! have a nice day!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A right triangle is shown
natta225 [31]

Answer:

10.38

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
4.5 divided by 39.6= <br> Please help
Effectus [21]

Answer: 0.113636364

Step-by-step explanation:

4.5 / 39.6 = 0.113636364

Or do you mean 39.6 ÷ 4.5?

39.6 ÷ 4.5 = 8.8

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Y=–x1/2 + 4 x + 2y =–8 How many solutions does this linear system have?
    15·1 answer
  • Please help with number 9, explain
    12·1 answer
  • If ABCD is a parallogram what is the value of x​
    8·2 answers
  • Annie bought 3/4 kg of cocoa powder, which cost $12.92 per kg.
    7·2 answers
  • Use the photo to answer
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ME WITH THIS ONE ASAP THANKS SO MUCH
    15·1 answer
  • If you if 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?.
    14·1 answer
  • Need help asap !!!!!!!!
    7·1 answer
  • Find the volume of a square pyramid with base edges of 30 cm and a slant height of 39 cm
    12·1 answer
  • Juan has $120 in his checking account. He buys 4 equally priced shirts and pays with a check. If Juan now has -$60 in his accoun
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!