1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
klasskru [66]
2 years ago
5

Cans someone pls give me the answer to this?

Mathematics
1 answer:
romanna [79]2 years ago
8 0

Answer:the value drops 100$ every 3 years

Step-by-step explanation:

moves down 100 every three years

You might be interested in
DO Y'ALL KNOW THE ANSWER?
marissa [1.9K]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

just a guess

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the distance between the point (−10, −2) and the point (−4, −2) ?
enot [183]
Distance = root (x1-x2)²+(y1-y2)² = root (-10--4)²+(-2--2)² = 6
the answer is 6 units   (The answer is 6 units)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What inequality is shown
VMariaS [17]

Answer:

Y ≤ X + 6

Step-by-step explanation:

Not sure if this is correct

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help with this does anyone understand this?
soldier1979 [14.2K]

Answer:

Let y = f(x)

=  > y =  \frac{19}{ {x}^{3} }

=  >  {x}^{3}  =  \frac{19}{y}

=  > x =   \sqrt[ 3]{ \frac{19}{y} }

{f}^{ - 1} (x) =   \frac{ \sqrt[3]{19} }{ \sqrt[3]{x} }

<h2>option A</h2>
4 0
3 years ago
Which angles are acute?
mixer [17]

angles x y z are all acute because they are less than 90 degrees

]

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Choose the linear inequality that describes each graph.
    8·2 answers
  • What are the solutions to the system of equations? {y=x2−4x+8y=2x+3
    12·1 answer
  • A bakery sells 8 muffins for every 6 bread rolls. They sell 640 muffins in one week, how many rolls did they sell? USE SCALAR MU
    7·1 answer
  • One box of nails weighs 3.4 pounds and another box weighs 5.2 pounds. How much more does the heavier box weigh?
    10·2 answers
  • The perimeter of tinas rectangular garden is 60 feet
    6·1 answer
  • Plz help me with this
    11·1 answer
  • What is If 1/2 a pound of walnuts cost $3.25. home much is one pound of walnuts?
    14·2 answers
  • If John had 3 apples and Gave Jamal 2 how much left after you multiple by 6???
    10·1 answer
  • Each day on their vacation, the Garza family travels 60 miles per hour for 5 hours. Find m, the number of miles the family trave
    10·1 answer
  • How many diagonals can be drawn in the shape below?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!