1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svet-max [94.6K]
3 years ago
10

1

Mathematics
1 answer:
Mkey [24]3 years ago
7 0

4th square = 16

2nd square = 4

16×4

=64

You might be interested in
I need help on this one guys :(
Sophie [7]

Answer:

the last one

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What is 1/4 of 12????????
Rzqust [24]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

12 divided by 4 is 3. Therefor 1/4 of 12 is 3.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store sells 4 T-shirts for $38.04. What is the unit cost per T-shirt?
julsineya [31]

Answer:9.51

38.04/4 = 9.51

Have a good day :)

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A cylindrical water tower has a height of 6 ft and a radius of 4 ft. How much water does the tower contain when it is 1/3 full?
viktelen [127]
V = pi r^2 h
But it says 1/3 full so
1/3 pi r^2 h
1/3 * 3.14 * 4^2 * 6
100.48ft cubed
Whichrounds off to 100.5
4 0
2 years ago
I need help with length times widths times height
jeyben [28]
Add all of the same numbers together then do the length times width times height. :)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • a veterinarian needs to know animals weight in kilograms. if 20 pounds is about 9 kilograms and a dog weights 30 pounds, use a r
    11·2 answers
  • 2/5 (10x + 20) > 44
    14·2 answers
  • jessica wants to fill 20 glasses whit juice. each glass holds eight fl oz does jesica have enough juice to fill 20 glasses
    6·1 answer
  • Identify the center and radius of the circle given by the equation (x+2)^2+(y-5)^2=16
    13·1 answer
  • The sum of two numbers is 10. The difference between the two numbers is 4.
    5·1 answer
  • I need help! Idk what the answer is.
    7·1 answer
  • What is one sixth ad a right angle
    14·1 answer
  • Alexander purchased a computer on sale. The original price was $1,200. The sale price was 5/6 of the original price. How much di
    9·1 answer
  • 50 POINTS
    7·2 answers
  • Does Emiliano need more than 1 stick of butter or less than 1 stick of butter for the corn bread and the apple muffins?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!