1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mylen [45]
2 years ago
10

Bye guys im quitting, it was fun while it lasted thanks everybody for being here

Mathematics
1 answer:
nalin [4]2 years ago
3 0

Answer:

Not sure if I was ever able to help you but I hope you have an amazing future<#

You might be interested in
The function h = -16t2 + 1700 gives an object’s height h, in feet, at t seconds.
katen-ka-za [31]
What do you want me to solve for?
3 0
2 years ago
Amy had $28 dollar’s to spend on school supplies. After buying 7 pens, she had $20.30 left. How much did each pen cost including
Airida [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

If Amy started with 28 dollars and bought 7 pens, then had 20.30 dollars, we can subtract to find the price of all 7 pens.

28-20.30=7.70 dollars

now to find the amount for EACH pen, we divide by 7

7.70/7=1.1

each pen costed Amy 1 dollar and 10 cents with tax

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following theorems verifies that triangle STU is congruent to triangle XYZ
Leni [432]

Answer:

B. HL

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
The APR of Percy’s savings account is 4.4%, and interest is compounded monthly. If the principal in Percy’s savings account were
lutik1710 [3]

Answer:$11,389.39

Step-by-step explanation:

(Apex)

8 0
2 years ago
Sum term product factor quotients coefficients for 5x+12
Svetllana [295]
I tried I hope this helps in any kind of way

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Can someone solve this 28p³+49b²-16b-28
    13·1 answer
  • Which is not a solution to tho equation 4x-y=5
    13·1 answer
  • A study reports the mean change in HDL (high-density lipoprotein, or "good" cholesterol) of adults eating raw garlic six days a
    12·1 answer
  • Three fourths as a decimal
    10·2 answers
  • The ratio of the current ages of two RSM summer camp students Dylan and Mike is 3:4. If Dylan had been 6 years younger and Mike
    9·1 answer
  • You roll a 6 faced die what is p rolled on even number
    15·1 answer
  • Scale of a map is one ratio 1000 a PS4 centimeters by 3 cm what is the area in centimeter cubic a meter cubic
    15·1 answer
  • A pet rescue center takes in animals from a local shelter. Half of the animals that they take in are cats.
    15·1 answer
  • Michael is buying bagels for a family gathering. Each bagel costs $0.75. Answer the
    9·1 answer
  • B) Which one of the following points lies on the line 2y = 5x - 3?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!