1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maxonik [38]
3 years ago
12

What is 4 7 as a decimal rounded to 3 decimal places?

Mathematics
1 answer:
Sliva [168]3 years ago
4 0

Answer:

4/7 as a decimal is 0.57142857142857.

You might be interested in
A 3-meter roll of red ribbon costs $1.89. What is the unit price?
Elan Coil [88]

Answer:

The price of ribbon is $0.63 per meter.

Step-by-step explanation:

It is given that:

Cost of 3 meter ribbon = $1.89

Unit price per meter = \frac{1.89}{3}

Unit price per meter = $0.63 per meter

Therefore,

The price of ribbon is $0.63 per meter.

5 0
3 years ago
-p/4=-2<br> Solve the equation
Alex_Xolod [135]

Combine like terms in each member of an equation.

Using the addition or subtraction property, write the equation with all terms containing the unknown in one member and all terms not containing the unknown in the other.

Combine like terms in each member.

Use the multiplication property to remove fractions.

5 0
3 years ago
Find the Value of |25|
denpristay [2]

Answer:

25

Step-by-step explanation:

an absaloute value means that every number inside of that would be a positive number.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve (x + 9)2 = 25. Apply the square root property of equality: Isolate the variable. StartRoot (x + 9) squared EndRoot = Plus
Licemer1 [7]

Answer:1

Step-by-step explanation: I dont know

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Omar had 7 goldfish in his fish tank. He has 3 fewer redfish than goldfish in his tank. Omar also has 8 more black fish than gol
Katarina [22]

Answer: 26

Step-by-step explanation: he will have 4 red fish 15 black fish then you add them together 4+7=11 11+15=26

6 0
3 years ago
Other questions:
  • HELP ME PLEASE WILL GIVE BRAINLIEST
    14·2 answers
  • Jennifer made 5 L of punch for her party. Her brother made another 750 mL. If they combine the 2 batches, how many 180 mL servin
    8·1 answer
  • Give an example of parallel lines in the real world. Then describe how you could prove that the lines are parallel.
    9·1 answer
  • Solve the system of equations by<br> y= 5x + 8<br> y = 8x + 9
    13·1 answer
  • A wire 7 4/5 feet long is to be cut in three equal parts. How long should each Part be?
    6·1 answer
  • Tia and Ken sold snack bars and magazine subscriptions for the school fundraiser. Tia sold 16 snack bars and 4 magazine subscrip
    6·1 answer
  • A cylinder has a height of 1.2 cm and the following base. 5 mm
    5·1 answer
  • Can someone help me?
    11·1 answer
  • PLS help <br> Can a Rectangle be considered a square and a rhombus?
    14·2 answers
  • The mean of 5 numbers is 8.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!