1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Helga [31]
2 years ago
13

Avery wanted to make 4 cakes for a huge party. Each cake requires 1.25 cups of milk to make. How much milk will she need to make

all four cakes?
Mathematics
2 answers:
Tamiku [17]2 years ago
7 0
5 cups of milk, multiply 1.25 by 4 since its 4 cakes
Elina [12.6K]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

She will need 5 cups of milk because 1.25 times 4 equals to 5!

You might be interested in
PLS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS
Inga [223]

Answer:

the answer is the second one:

ordered pair (2,-2) ; y-intercept -4

Step-by-step explanation:

hoped that helped

3 0
2 years ago
PLZZZZZZZZZZ HELP ME I REALLY DONT WNA FAIL
anygoal [31]

Answer:

the answer is 1/2 and then 3/4

3 0
2 years ago
i have 10 hundred blocks and 5 ones blocks and 8 tens blocks, i use all my blocks to model two 3-digit numbers. What could my tw
ziro4ka [17]
-Answer- 1,085- 10X100= 1000 (Nothing in the hundreds place) 8 in the tens place 5 in the ones place Boom chacalika
5 0
2 years ago
Can somebody help me with this
bekas [8.4K]

Answer:

8) 260 mm

9)? .............

3 0
2 years ago
Please, I need help with this! :(
Serggg [28]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the value of m in the figure below in this diagram abd bcd
    12·1 answer
  • Please help with 4. And 5
    12·1 answer
  • Is the graph increasing decreasing or constant?
    8·2 answers
  • Which pair of lines is parallel?
    15·1 answer
  • Tony has $10 to buy apples and bananas for a fruit salad. Apples cost $2 per pound and bananas cost $1 per pound. Write and grap
    5·1 answer
  • How to find the intersection of a circle and parabola?
    6·1 answer
  • Add: 3 3/8 + 7 3/4 !!!!!!!!!!
    9·2 answers
  • 3 Jazmin is mailing two packages. One package weighs 3 pounds, and the other package weighs 20 ounces. What is the total weight
    7·1 answer
  • Question 22 of 43
    9·2 answers
  • A friend of mine borrowed $800 for 3 years. He claims he paid $968 for the interest and principal. What was the rate on the loan
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!